Avainlippu

Jälleenmyyjät

Etu

Säästöä, kulut putoavat.

Etu

Helppoa, ainoastaan säiliön tankkaus.

Etu

Turvallista, parantaa työturvallisuutta.

Etu

Kotimainen, Movalube on avainlipputuote.

2 vuoden takuu

Asennusliikkeet

JälleenmyyjäOsoiteYhteystiedot
AKV-Asennus OyLänsitie 582, 60550 NurmoTel: 040 571 7292, Jani Piikkilä
jani.piikkila@akv-asennus.fi
Tel. 040 066 4716, Markku Piikkilä
markku.piikkila@akv-asennus.fi
www.akv-asennus.fi
Auto-Kirmola OySepänpellontie 8, 28430 Pori, Finlandinfo@kirmola.com
Tel. 02 634 3400
www.kirmola.com
avellan consultingGothenburg, Swedenstig@avellanconsulting.se
tel. +46 (0)703 144433
Brdr. Platz A/SEllehammersvej 2-4 6100 Haderslev Danmarkinfo@bplatz.dk
tel: 73 22 18 00
DT huolto- ja Iveco-myyntiMarjahaankierto 2-4, 74130 Iisalmi, FinlandTel. 050 1544, Ari Nousiainen
ari.nousiainen@driv.fi
Tel. 050 414 2883, Jori Nousiainen
jori.nousiainen@ivecomyynti.fi
ivecomyynti.fi
H. Kuvaja OyAlatie2, 96100 Rovaniemihannu.kuvaja@hkuvaja.com
Tel. 040 867 8418, Hannu Kuvaja
www.hkuvaja.fi
HF-Autohuolto OyTehtaankatu 17, 11710 Riihimäki, Finlandjarkko.koskela@hf-autohuolto.fi
Tel. 050 411 5314
https://www.dealer.volvotrucks.fi/hf-autohuolto/
Hyvinkään HRP PyArolamminkatu 2, 05880 Hyvinkäätimo.morsky@hyvinkaanhrp.fi
tel. 020-7598 442
http://hyvinkaan-hrp.fi
Kone Pistemaa OyVoudintie 11, 90400 OuluMyynti ja työnjohto: 040 181 0880
info@konepistemaa.com
Janne Pistemaa
janne@konepistemaa.com
tel. 045 188 6730
https://www.konepistemaa.com
Korihuolto MoksiJuvantasku 7, 02920 Espoo, Finlandinfo@korihuoltomoksi.fi
TJ Jukka Moksi
+358 20 7209890
+358 20 7209895
www.korihuoltomoksi.fi
Lakeuden Hydro OyRajatie 46, 60101 Seinäjokiinfo@lakeudenhydro.com
puh. 06-4125125
www.lakeudenhydro.fi
Lakeuden Hydro OyLaturintie 4, 65100 Vaasapanu.teras@lakeudenhydro.com
Tel. 040 823 0084
vaasa@lakeudenhydro.com
Tel. 06-3205300
www.lakeudenhydro.fi
Maantec OyTeollisuustie 1, 04300 Tuusulajan@maantec.fi
puh. 0500 810 553
maantec.fi
Malte Månson Verkstäder ABSöderforsgatan 1, 752 28 Uppsala, Swedenandreas.lambrou@maltemanson.com
Tel. +46 18 120379
Originator Oy Hollolan korjaamoKukonkuja 1, 15880 Hollolamyynti@originator.fi
tel. 03 468 2400
Originator Oy Lahden korjaamoAlhonkatu 2, 15610 Lahtimyynti@originator.fi
tel. 03 468 2400
www.originator.fi
Oslo Lastebilservice SAPersveien 2 0581 Oslo Norwaypost@oslolastebilservice.no
tel. 22 64 41 18
Pekant Lieto OyEteläkaari 2, 21420 Lietokorjaamo@pekant.fi
tel. 040 527 4497, Antti Typpö
www.pekant.fi
Pekant Oy Korjaamo OuluPikkukiventie 5, 90620 Ouluinfo@pekant.fi
jukka.juutinen@pekant.fi
tel. 050 5747686
www.pekant.fi
PM TechnicKalarintie 7, 40800 VaajakoskiMatti Pehkonen
matti.pehkonen@pmtechnic.fi
Tel. 040 707 4672
R-Asennus OyMyllykuja 3, 34800 VirratRisto Rantanen
r.asennus@phpoint.fi
Tel. 0400 243633
r-asennus.fi
RKH Raskaan Kaluston Huolto OyPajatie 2, 36220 KangasalaJanne Mäenpää
040 722 4430
janne.maenpaa@rkh.fi
www.rkh.fi
Savon Rekkahuolto OyJohtokatu 6, 50130 Mikkeli Province, Finlandmikkeli@savonrekkahuolto.fi
Tel. 0400 911 177
marko.byman@savonrekkahuolto.fi
tel. 040 54 4765
www.savonrekkahuolto.fi
Team M.T. Service & rep, VD Markku TanskanenSkjaervaveien 34 N-2010 Strommen, Norgemmhydrep@gmail.com
Tel. 40 22 25 27
UK Sales: Logistics-Innovation Ltd53 Hurst Crescent, Glossop, Derbyshire SK13 8UA, UKtony.england@logistics-innovation.co.uk
tel. +44 (0) 7713 397750
Vistema OyRobert Huberin tie 7, 01510 Vantaavantaa@vistema.fi
Tel. 075 326 5535
matti.kuokkanen@vistema.fi
Tel. 050 5052280
www.vistema.fi
Vuola Trucks & Trailers KyVoivalantie 28 20780 Kaarina Finlandinfo@vuola.fi
Tel. 0207 118830, 0400 530306
www.vuola.fi

Autoliikkeet

JälleenmyyjäOsoiteYhteystiedot
Iveco Finland OyKiilaniityntie 10, 02920 EspooTel. 010 2310370
Niemi-Korpi Oy, Pirkkala
Tel. 040 5788669
Myynti:
Kaikki automyyjät
etunimi.sukunimi(at)iveco.com
etunimi(at)niemikorpi.com
K Auto Oy, MAN-tuoteryhmä
MAN Center
Kartanonherrantie 5, 02920 EspooK-auto vaihde tel. 010 5338300
Kaikki automyyjät
etunimi.sukunimi(at)mancenter.fi
Nordic Truckcenter Oy, DAFAnsatie 5, 01740 Vantaaasiakaspalvelu@nordictruckcenter.com
Tel. 020 769 1720
Myynti:
Kaikki automyyjät
etunimi.sukunimi(at)nordictruckcenter.com
Scania Suomi OyTerminaalitie 26 13430 HämeenlinnaVarustelukeskus:
valtteri.hietala@scania.fi
Tel. 010 555 2743
Myynti:
Kaikki automyyjät
etunimi.sukunimi(at)scania.fi
Veho Oy, Mercedes-BenzTel. 010 569 8100
Myynti:
Kaikki automyyjät
etunimi.sukunimi(at)veho.fi
Volvo Truck CenterOsumakuja 4, 01530 VantaaVarustelu:
juha.gronholm@volvo.com
Tel. 010 655 5623
Myynti:
Kaikki automyyjät
etunimi.sukunimi(at)volvo.com

Korivalmistajat

JälleenmyyjäOsoiteYhteystiedot
EL-Kori OyTehtaantie 1, 17200 Vääksyjoni.heistola@el-kori.fi
Tel. 044 761 9515
www.el-kori.fi
Fokor OyKuivakorventie 1, 30300 Forssanina.vepsa@fokor.fi
Tel. 0400 810226
www.fokor.fi
Forssan Lava ja Huolto Oy, Humppilan MetalliPetsamontie1, 31640 Humppilaesa.maenpaa@flh.fi
Tel. 040 580 3659
www.flh.fi
NEK OyLillåvägen 47 64610 Ylimarkkuinfo@nek.fi
Tel. 010 322 0470
Myynti Suomi:
tero.saari@nek.fi
050 367 5124
www.nek.fi
Oy Team Limetec AbIsokalliontie 4, 67600 Kokkolainfo@teamlimetec.fi
Tel. +358 (0) 40 674 4949
limetec.fi
Piako OyLinnatie 10, 76850 Naarajärviharri.kovanen@piako.fi
Tel. 020 741 9205
www.piako.fi
Sala Skåp AbHyttvägen 12, 73338 Sala, Sverigeinfo@salaskap.se
Tel. 0224 12200
salaskap.se
Schmitz Cargobull Suomi OyToinen Savu 8, 01510 Vantaafinland@cargobull.com
Tel. +358 207545890
www.cargobull.com
Specialkarosser AbVärnamovägen 10, 311 51 Ätran, Sverigeinfo@specialkarosser.se
Tel. +46 346-602 60
Suvanto Trucks Oy, AJK-koukkulaitteetPollenkuja 6, 20380 TurkuKaarlo Heimo
kaarlo@suvantotrucks.com
Tel. 0400 183386
suvantotrucks.com
VAK OyPaattistentie 57, 21310 Rusko, Finlandlassi.virtanen@vak.fi
Tel. 020 7656 301

Takalaitanostinvalmistaja ja maahantuoja

JälleenmyyjäOsoiteYhteystiedot
Cargotec Finland OyYstävyydenkatu 2, 21200 RaisioHiab Suomi
Kari Löf
kari.lof@hiab.com
Tel. 040 7639910

Movalube logo

Kahden vuoden takuu  Avainlippu

MovaLube Oy

Juvantasku 7
02920 Espoo
Finland

Tilaa uutiskirje

Copyright © 2021 Movalube Oy
Ota yhteyttä asiantuntijaan